OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – ROK C – 13.01.2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO - ROK C – 13.01.2019

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 13.01 - Niedziela Chrztu Pańskiego, święto,  17.01 - św. Antoniego, opata, wspomnienie, oraz Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim, 18.01 - rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, 19.01 św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa, wspomnienie, 21.01 - św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 22.01 - św. Wincentego, diakona i męczennika oraz św. Wincentego Pallottiego, prezbitera, wspomnienie, 24.01 - św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 25.01 - Nawrócenie św. Pawła Apostoła, święto, 26.01 - św. biskupów Tymoteusza i Tytusa, wspomnienie.

2.   W niedzielę, 20 stycznia 2019 r. po Mszy św. w Letchworth pragniemy zaprosić Wszystkich na wspólne - parafialne spotkanie opłatkowe połączone z kolędowaniem na cześć Nowonarodzonego Pana w naszych sercach. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. W trakcie spotkania, oprócz modlitwy, życzeń i śpiewania kolęd,  planujemy zorganizowanie loterii fantowej. Jeśli chcesz wesprzeć naszą Parafię - przynieś coś, podaruj a ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony. BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

3.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00.

4.   Pod patronatem Katolickiego Radia Londyn powstał Magazyn Misja 52, który jest skierowany do małżonków i rodziców? Jego celem jest stworzenie jak najlepszego pisma, które będzie pomocą w budowaniu jedności i miłości małżeńskiej. Magazyn można pobrać bezpłatnie  z naszej strony: http://www.krlradio.com/magazyn/

5.   Zaproszenie na dwa koncerty w Londynie: „Beats of Mercy vol. 1” - 27.01.2019, godz. 19:00, Scala, 275 Pentonville Road, Kings Cross, London N1 9NL oraz “niemaGOtu na żywo” - 03.02.2019, godz. 19:00, w tym samym miejscu. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.kulturazycia.co.uk

6.   Wizyta duszpasterska jest jednym z elementów pełnienia misji apostolskiej. Przyjmując kapłana podczas wizyty duszpasterskiej, publicznie wyznajemy naszą wiarę i przynależność do Kościoła Katolickiego. Jest to wyraz więzi każdej rodziny będącej Kościołem domowym z Parafią. Wizyta kapłana to ważne przeżycie dla Rodziny. Jest to okazja do spotkania, rozmowy, wzajemnego poznania się i wspólnej modlitwy. Na stoliku zostały wyłożone  formularze „kolędowe”. Wszystkich, którzy pragną przyjąć kapłana proszę o ich wypełnienie i złożenie w zakrystii. Można również ów formularz znaleźć na stronie internetowej naszej Parafii.

7.   17.01 przeżywać będziemy Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim a 18.01 rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.