OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU – ROK C – 02.12.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – I NIEDZIELA ADWENTU - ROK C – 02.12.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 03.12 - św. Franciszka Ksawerego, wspomnienie,  04.12 - św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Barbary, dziewicy i męczennicy, wspomnienie,  06.12 - św. Mikołaja, biskupa, wspomnienie, 07.12 - św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 08.12 - NIEPOKALANE POCZĘCIE NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY, UROCZYSTOŚĆ, 11.12 - św. Damazego I, papieża, wspomnienie, 12.12 - Najświętszej Maryi Panny z Gaudalupe, wspomnienie, 13.12 - św. Łucji, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 14.12 - św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, wspomnienie,  

2.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny w Kościele (cykl C - miłości) oraz czas Adwentu, który przygotowuje nas na przeżycie Świąt Bożego Narodzenia.

3.   08 grudnia (sobota) przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. zostanie odprawiona w  Wigilię tej Uroczystości, czyli w piątek, 07 grudnia, w Stevenage, o godzinie 18.30.

4.   07 grudnia przypada I piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w Stevenage od godziny 17.30 a Msza św. o godzinie 18.30.

5.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00. W środę, 05.12 zapraszam wszystkich do Stevenage na godzinę 19.00 - mierzenie alb.

6.   Dodatkowe kolekta: W II Niedzielę Adwentu - 09 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

7.   Serdeczne podziękowania dla Polskiej Szkoły Sobotniej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Hitchin za zorganizowanie spotkania z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wszystkim, którzy czynnie się włączyli w przygotowanie i przeprowadzenie tego wydarzenia oraz wszystkim obecnym - serdeczne Bóg zapłać. Dochód przeznaczony na pomoc Szkole wyniósł £ 492.60

8.   Można już nabywać kalendarze religijne na 2019 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece Caritas oraz kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem.

9.   Ze względu na wymianę pieca  w kościele w Letchworth a później kolędy,  nie będzie wtorkowych Mszy św. w tym kościele od dnia 03.12 aż do odwołania.

10.  Msze św. roratnie, ku czci Najświętszej Maryi Panny w Adwencie sprawowane będą w środy i piątki w Stevenage o godz. 18.30     

Comments are closed.