OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 18.11.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 18.11.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 19.11 - Bł. Salomei, zakonnicy, wspomnienie,  20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, wspomnienie,  21.11 - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie, 22.11 - św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika, wspomnienie, 24.11 - św. męczenników Andrzeja Dung-Laca, prezbitera i Towarzyszy, wspomnienie, 25.11 - niedziela -Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, Uroczystość, 26.11 - bł. Jakuba Alberioniego, prezbitera, wspomnienie, 30.11 - św. Andrzeja Apostoła, święto,

2.   Za tydzień, 25. 11 przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Następna niedziela rozpocznie Nowy Rok Liturgiczny w cyklu C - miłości oraz czas Adwentu.

3.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00

4.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 25 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 09 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

5.   Już po raz drugi Kościół będzie obchodził w niedzielę 18 listopada Światowy Dzień Ubogich. Hasłem tegorocznych obchodów Światowego Dnia Ubogich są słowa zaczerpnięte z Psalmu 34,7 „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. W Orędziu na to wydarzenie papież Franciszek napisał między innymi: „W pomocy ubogim nie chodzi o odegranie pewnej roli, by uzyskać pierwszeństwo działania, ale to, byśmy mogli pokornie przyznać, że to Duch Święty sugeruje gesty, które są znakiem odpowiedzi i bliskości Boga. Kiedy znajdujemy okazję, aby zbliżyć się do ubogich, musimy zdać sobie sprawę z tego, że pierwszeństwo należy do Niego, gdyż to On otworzył nasze oczy i nasze serce na nawrócenie. Ubodzy nie potrzebują osób, które działają aby zadowolić najpierw siebie. Ubodzy potrzebują miłości, która potrafi się ukryć i zapomnieć o wyrządzonym dobru. Prawdziwym pierwszym planem działania jest Pan oraz ubodzy. Ten, kto oddaje się na służbę, jest narzędziem w ręku Boga, aby ukazać Jego obecność i Jego zbawienie”.

6.   W niedzielę 25 listopada zaraz po Mszy św. w Letchworth Polska Szkoła Sobotnia im. Marii Skłodowskiej-Curie zaprasza na uroczyste spotkanie z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W ramach spotkania przewidziany jest konkurs historyczny, wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, wojskowa grochówka, ciasto, kawa i herbata. Fanty na loterię   mile widziane. Cały dochód z imprezy przeznaczone jest na potrzeby szkoły. Serdeczne wszystkich zapraszamy. (Sala parafialna przy kościele w Letchworth)

7.   Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarze religijne na 2019 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece caritas oraz kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem.

8.   Ostatnie kolekty specjalne w naszej Parafii wyniosły: 14.10 - Dzieło Nowego Tysiąclecia - £ 206.00 oraz 28.10 - Papieskie Dzieła Misyjne - £ 220.40 Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i wsparcie tych dzieł.

9.   Ze względu na wymianę pieca  w kościele w Letchworth a później kolędy,  nie będzie wtorkowych Mszy św. w tym kościele od dnia 03.12 aż do odwołania.

10.  Spotkanie Rady Parafialnej - 23.11, piątek, godz. 19.00, Stevenage. Serdecznie zapraszam.

Comments are closed.