OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 21.10.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 21.10.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 22.10 - św. Jana Pawła II, wspomnienie,  23.10 - św. Jana Kapistrana, prezbitera, wspomnienie,  24.10 - św. Antoniego Marii Clareta, biskupa oraz bł. Jana Wojciecha Balickiego, prezbitera, wspomnienie, 01.11 - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH, 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 03.11 - św. Marcina de Porres, zakonnika, wspomnienie.

2.   Miesiąc październik, to szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej.

3.   Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Stevenage - każda środa o godzinie 19.00 oraz w Hatfield - każda niedziela o godz. 19.00

4.   Modlitwa i nabożeństwa na cmentarzach:    Hitchin: 03.11.2018 - sobota - godz. 13.00  Letchworth: zaraz po modlitwie na cmentarzu w Hitchin, Hemel Hempstead: 10.11.2018 - sobota - godz. 13.00, St Albans i Hatfield: 10.11.2018 - sobota - około godz. 14.00 (jeśli będzie zainteresowanie - proszę o zgłoszenie o chęci uczestnictwa w nabożeństwie na tych cmentarzach)

5.   Na stoliku są wyłożone kartki wypominkowe. Proszę o czytelne wypisanie osób polecanych modlitwie Kościoła oraz podanie nazwy ośrodka i złożenie ich w zakrystii. Dobrowolna ofiara. Bóg zapłać.  Wykaz Mszy św. w intencji tych zmarłych oraz plan nabożeństw na cmentarzach znajduje się na ostatniej stronie biuletynu. Po Mszach św. w listopadzie również modlimy się za poleconych zmarłych.

6.   01.11 - Uroczystość Wszystkich Świętych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15 a 02.11 - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Msza św. - Letchworth, godz. 18.15

7.   NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE – najbliższe - I katecheza 20/10/2018 (sobota) od 9:00 do 14:00 – II katecheza 21/10/2018 od godz.11:00 do 15:30. Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Częstochowskiej, 17 Victoria Street, Dunstable, LU6 3AZ.

8.   W niedzielę 28 października odbędzie się dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne. Ojciec Święty Franciszek powiedział, że ofiary zebrane z okazji Niedzieli Misyjnej składane są do wspólnego funduszu solidarności, które Papieskie Dzieła Misyjne rozdają w imieniu Następcy św. Piotra pomiędzy kraje misyjne i misjonarzy całego świata.

LISTOPAD - MIESIĄC PAMIĘCI I MODLITWY ZA ZMARŁYCH:

Nawiedzając z modlitwą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym, możemy pod zwykłymi warunkami uzyskać odpust zupełny, czyli całkowite darowanie kar dla dusz w czyśćcu cierpiących. Ponadto wypełniając określone warunki, możemy uzyskać odpust zupełny od 1 do 8 listopada za pobożne (czyli modlitewne) nawiedzenie cmentarza. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego:

1.   Wzbudzić intencję jego otrzymania.

2. Być w stanie łaski uświęcającej.

3.  Wyzbyć się przywiązania do grzechu.

4.  Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.

5.  Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.