OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK B – 09.09.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK B – 09.09.2018

1.   W najbliższych tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 12.09 - Najświętszego Imienia Maryi, 13.09 - św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 14.09 - Podwyższenie Krzyża Świętego, święto, 15.09 - Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, wspomnienie, 17.09 - św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa, wspomnienie, 18.09 - św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, święto, 19.09 - św. św. Januarego, biskupa i męczennika, wspomnienie, 20.09 - św. męczenników Andrzeja KimTaegona, Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy, wspomnienie, 21.09. - św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, święto.

2.   Od 2 do 23 września można zapisywać dzieci do Pierwszej Komunii św. oraz kandydatów do Sakramentu Bierzmowania. Formularze są dostępne na stronie internetowej naszej Parafii (www.parafia-letchworth-albert.co.uk) w zakładce formularze lub u księdza.

3.   W niedzielę 16 września 2018 zaplanowana jest kolekta specjalna na Fundację Kardynała Glempa. Fundacja ta wspiera księży studentów, przyszłych profesorów seminariów duchownych, oraz kapłanów przybywających do pracy duszpasterskiej w PMK w Anglii i Walii w zdobyciu znajomości języka angielskiego poprzez finansowanie kursów językowych.

4.   Koncert z okazji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły. Tytuł koncertu: Nie lękajcie się. Wystąpią : Ryszard Bielicki – fortepian oraz Zespół AMEN (Adoramus Emigranci Najwyższemu). Obecny będzie abp Mieczysław Mokrzycki, sekretarz Jana Pawła II i aktualny metropolita lwowski. Organizatorzy: Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii oraz Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii. 14/10/2018  15:00 Kościół Chrystusa Króla 232-234 Balham High Rd, Londyn, SW17 7AW.

5.   We wtorek 28 sierpnia 2018 roku zmarł w Rzymie Ksiądz Arcybiskup Szczepan Wesoły w 92. roku życia, 62. roku kapłaństwa i 50. roku biskupstwa. Był niestrudzonym opiekunem i duszpasterzem Polonii na świecie, gorący patriota i syn Górnośląskiej ziemi. Był ukochanym pasterzem Polaków na emigracji i bliskim współpracownikiem Jana Pawła II. Był częstym gościem na naszych polskich parafiach w Anglii i Walii i wszyscy pamiętamy Jego obecność i nauczanie skierowane do nas. Przez wiele lat był przewodniczącym Rady Administracyjnej Fundacji Jana Pawła II, przyczynił się do przekazywania i pogłębiania nauczania Jana Pawła II w środowiskach, w których działały Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II. Zgodnie z Jego ostatnią wolą ciało zostanie złożone w rodzinnej Parafii pod wezwanie św. Piotra i Pawła w Katowicach. Msza Święta pogrzebowa będzie miała miejsce w Rzymie w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława w piątek 31 sierpnia 2018 roku o godzinie 18.00. Pogrzeb odbędzie się w Katowicach 10 września o godzinie 11.00 w Katedrze pod wezwaniem Chrystusa Króla. Pamiętamy o nim w naszych modlitwach i przy Ołtarzu Pańskim. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

6.   NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE – najbliższe - I katecheza 20/10/2018 (sobota) od 9:00 do 14:00 – II katecheza 21/10/2018 od godz.11:00 do 15:30. Parafia Rzymsko-Katolicka Matki Bożej Częstochowskiej, 17 Victoria Street, Dunstable, LU6 3AZ.