OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE – ROK B – 13.05.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE  - ROK B – 13.05.2018

1.   W najbliższych dwóch tygodniach w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 14.05 - św. Macieja Apostoła, święto,  16.05 - św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto,  18.05 - św. Jana I, papieża i męczennika oraz św. Stanisława Papczyńskiego, prezbitera, 21.05 - NMP Matki Kościoła, święto, 22.05 - św. Rity z Castii, zakonnicy, wspomnienie, 24.05 - Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto, 25.05 - św. Bedy Czcigodnego, prezbitera i doktora Kościoła oraz św. Grzegorza VII. Papieża, 26.05 - św. Filipa Nereusza.

2.   W dniu dzisiejszym przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego  a Zesłania Ducha Świętego - w niedzielę, 20 maja.

3.   Pierwsza Komunia Święta dla 42 dzieci odbyła się 05 maja a Sakrament Bierzmowania dla 20 osób, 12 maja. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za obecność, modlitwę i pomoc w przygotowaniu oraz przeżyciu tych uroczystości. Bóg zapłać.

4.   Rocznica I Komunii św. odbędzie się w niedzielę, 27 maja podczas Mszy św. w Letchworth, o godz. 13.00 oraz w Hatfield o godz. 18.00. W niedzielę, 20 maja - krótkie spotkanie organizacyjne po Mszach św. dla dzieci i rodziców.

5.   W niedzielę, 20 maja, dodatkowa kolekta na Fundację Jana Pawła II. Więcej informacji   można  znaleźć pod tym adresem - www.fjp2.com

6.   We wtorek, 24.04 do wieczności odszedł nasz parafianin śp. Andrzej Radałowicz, lat 80, zam. w Welham Green. Pogrzeb odbędzie się w Londynie, 14.05 o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci... Amen

7.   20 maja w Laxton Hall odbędzie się Święto Rodziny a 03 czerwca, również w Laxton Hall - Uroczystość Bożego Ciała. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

8.   Na stoliku, obok biuletynów, zostały wyłożone ulotki z informacjami  dotyczącymi „Gift Aid” oraz deklaracje. Zachęcam do zapoznania się z tą formą wspierania funkcjonowania Parafii.

9.   W niedzielę, 20 maja, po Mszy św. w Letchworth, czyli około godziny 14.00, Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin zaprasza na akademię majową. Oprócz  występu dzieci i młodzieży przewidziany jest poczęstunek (domowe ciasto, kawa i herbata) oraz loteria fantowa (można przynieść fanty na loterię). Cały dochód z imprezy przeznaczony jest dla uczniów Szkoły. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

10.  Instytut Polski Akcji Katolickiej zaprasza na doroczny Zjazd Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej, który odbędzie się dnia 9 czerwca 2018 roku w parafii M. B. Częstochowskiej i św. Stanisława Kostki w Leeds. W czasie spotkania wykład wprowadzający (Dary Ducha Świętego w życiu człowieka) wygłosi ks. Bp Krzysztof Zadarko, biskup pomocniczy diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Więcej informacji na plakacie. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

II Kongres Młodzieży Polonijnej

W oparciu o doświadczenie z ubiegłego roku organizowana jest druga edycja Kongresu Młodzieży Polonijnej. Inicjatorem jest bp Wiesław Lechowicz, Delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Poniżej trochę szczegółów tegorocznego Kongresu:

TERMIN: 28 lipca - 05 sierpnia 2018 r.,

MIEJSCE: Warszawa, Dom Rekolekcyjny Archidiecezji Warszawskiej (ul. Dewajtis 3),

ZAPROSZENI: młodzież polonijna w wieku od 18 do 30 lat,

ZGŁOSZENIA: Biuro Kongresu: "kongresmlodziezy@gmail.com" lub tel. +48684539273 albo Łukasz Brodzik, tel. +48603969881. Szczegółowe informacje - http://www.kongresmp.pl/