OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA – ROK B – 15.04.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – III NIEDZIELA WIELKANOCNA  - ROK B – 15.04.2018

1.   W najbliższym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 19.04 - Rocznica wyboru papieża seniora Benedykta XVI (2005), 21.04 - św. Anzelma, biskupa i doktora Kościoła, 23.04 - św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski, Uroczystość, 25.04 - św. Marka Ewangelisty, święto, 28.04 - św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, prezbitera.

2.   W niedzielę, 29 kwietnia po Mszy św. w Letchworth zapraszamy Wszystkich na wspólne - Parafialne świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Pragniemy podzielić się poświęconym jajkiem - symbolem życia i składając sobie wzajemnie życzenia spędzić parę chwil przy Wielkanocnym stole. „Wejście” bezpłatne. Możliwość złożenia całkowicie dobrowolnej ofiary. Mile widziane wsparcie domowymi wypiekami lub innymi smakołykami. Można również przynieść i podarować coś na loterię fantową. Ktoś inny wykupi los, wygra i będzie zadowolony.

BARDZO SERDECZNIE WSZYSTKICH ZAPRASZAMY!

3.   Jeśli chciałbyś pochylić się razem ze mną nad Słowem Bożym, to zapraszam Cię tutaj:

http://www.mowpanieslugaslucha.co.uk/ Na facebooku: https://www.facebook.com/mowPanie/

4.   Różaniec na wybrzeżu w obronie wiary, życia i pokoju na Wyspach Brytyjskich. Kościół Katolicki w Wielkiej Brytanii, Walii oraz Szkocji podejmuje inicjatywę modlitwy różańcowej w intencji Wielkiej Brytanii 29 kwietnia 2018 roku o godz.15.00. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii pragnie przyłączyć się do tej inicjatywy. Wspólnie błagajmy o wstawiennictwo naszej Matki i Królowej.

5.   "Dwie Korony" to pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie...

Projekcja filmu w kinach Odeon:

- Hatfield 21.04.2018 (sobota) o godzinie 20:15.

- Milton Keynes 20 i 21.04.2018 (piątek i sobota) o godzinie 20:15.

Pokazy połączone ze spotkaniem z reżyserem - Michałem Kondratem. Kina Odeon:

- Kettering 20.04.2018 (piątek) o godzinie 20:15

- Uxbridge 21.04.2018 (sobota) o godzinie 20:15

Więcej informacji można znaleźć tutaj: http://www.dwie-korony.com/

6.   Pierwsza Komunia Święta dla 42 dzieci odbędzie się w naszej Parafii dnia 05 maja 2018 (sobota) o godz. 14.00 w Stevenage. Spowiedź św. dla dzieci i rodziców - 30.04.2018 (poniedziałek) o godz. 19.00 w Stevenage. Próba generalna dla wszystkich dzieci - 02.05.2018 (środa) o godz. 19.15 w Stevenage.

7.   Sakrament Bierzmowania dla młodzieży i dorosłych (20 osób) odbędzie się 12 maja 2018 (sobota) o godz. 15.00. Szafarzem Sakramentu Bierzmowania będzie Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, Ks. prałat Stefan Wylężek. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania oraz ich świadków - 09.05.2018 (środa), o godz. 19.15 w Stevenage. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach, ich najbliższych oraz o mających przyjąć S. Bierzmowania i ich świadkach.