OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – ROK B – 01.04.2018

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - ROK B – 01.04.2018

1.   Jezus pokonał śmierć, grzech i szatana. On zmartwychwstał, a my w Nim jeśli tylko uwierzymy. Jeszcze raz życzę Wam Kochani, Waszym Rodzinom i Bliskim - błogosławionych, radosnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych. Żyjmy zawsze w promieniach poranka Wielkanocnego! Warto, bo to jest źródło pewności, że ostatnie słowo nie należy do śmierci, ale do życia.

2.   08. 04 - II Niedziela Wielkanocy czyli Miłosierdzia Bożego. Po Mszach św. w każdym ośrodku - Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zachęcam do tej modlitwy w ciągu całego tygodnia Bożego Miłosierdzia. W tygodniu poprzedzającym - Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

3.   Na jałmużnę Wielkopostną zebraliśmy jako cała parafia £ 613.00. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę. Jest to nasza pomoc materialna dla najbardziej potrzebujących.

4.   Przedstawiciele Polskiej Szkoły Sobotniej w Hitchin wyrażają swoją wdzięczność za zakup palemek wykonanych przez dzieci tejże Szkoły. Zebrana kwota to £ 377.85. Serdeczne Bóg zapłać. Cały dochód przeznaczony jest na potrzeby Szkoły im. M. Skłodowskiej w Hitchin.

5.   13 Rocznica śmierci św. Jana Pawła II, który zmarł w sobotę, 2 kwietnia 2005 r. (w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego) o godzinie 21:37, mając prawie 85 lat, 59 i pół roku kapłaństwa, 27 i prawie pół roku pontyfikatu. Jan Paweł II przeszedł w nocy 30 marca ciężki zawał, ale po reanimacji odmówił przewiezienia do kliniki Gemelli i zmarł w swoim łóżku na Watykanie. Pontyfikat tego 264. następcy św. Piotra trwał 26 lat 5 miesięcy i 16 dni i był trzecim co do długości w historii papiestwa - po św. Piotrze i Piusie IX. Na datę liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II wybrano 22 października - rocznicę uroczystej inauguracji pontyfikatu.