OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 19.11.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 19.11.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 20.11 - św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, wspomnienie, 21.11 - Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, wspomnienie,  22.11 - św. Cecylii, dziewicy męczennicy, wspomnienie,  23.11 - św. Klemensa I, papieża i męczennika oraz św. Kolumbana, opata, wspomnienie, 24.11 - św. męczenników Andrzeja Dung- Laca, prezbitera i Towarzyszy, wspomnienie,  25.11 - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, zakonnicy,  30.11 - św. Andrzeja, apostoła, święto, 02.12 - bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, wspomnienie.

2.   Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: każda środa, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.10 oraz każda niedziela, po Mszy św. w Hatfield, czyli około godz. 19.00

3.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: każdy wtorek,  w Letchworth, około godz. 19.10 (po Mszy św.) oraz w Hatfield - każdy czwartek o godz.18.30.

4.   Zapraszamy na spotkania grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Spotkania odbywają się w piątki, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15.

5.   Dodatkowe kolekty: 1. W Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata - 26 listopada, na cele działalności IPAKu, który koordynuje prace i działalność Apostolstwa Świeckich na terenie nie tylko PMK w Anglii i Walii, ale w całej Wielkiej Brytanii 2. W II Niedzielę Adwentu - 10 grudnia na rzecz Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Celem Zespołu jest organizowanie i niesienie pomocy duchowej i materialnej katolikom tam żyjącym.

6.   Gosia (śpiew), Monika (wiolonczela) i Sebastian (gitara/śpiew) serdecznie zapraszają na koncert charytatywny w niedzielę, 26 listopada, o godz. 17.30, w kościele Marychurch w Hatfield. Koncert jest formą pomocy dla Doreen i jej syna Michaela, który potrzebuje kosztownego leczenia w Niemczech. Serdecznie zapraszamy.

7.   Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć kalendarze religijne na 2018 rok, poświęcone opłatki na stół wigilijny, świece caritas oraz kartki świąteczne z życzeniami, kopertą i opłatkiem.

8.   W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, 26 listopada, nastąpi odnowienie ubiegłorocznego Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

9.   Ojciec Święty Franciszek w liście apostolskim (Misericordia et misera) na zakończenie Roku Miłosierdzia ustanowił Światowy Dzień Ubogich, który będziemy obchodzić w całym Kościele każdego roku w XXXIII Niedzielę Zwykłą. W zamyśle Ojca Świętego ten dzień będzie najbardziej właściwym przygotowaniem do przeżycia Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, który utożsamia się „z maluczkimi i ubogimi, a osądzi nas z uczynków miłosierdzia (por. Mt 25, 31-34). Na I Światowy Dzień Ubogich, który w tym roku będziemy przeżywać 19 listopada, Ojciec Święty wystosował specjalne orędzie, któremu nadał tytuł: „Nie miłujmy słowem, ale czynem”. Tytuł tego orędzia będzie jednocześnie stanowić hasło tego dnia.  Czyny miłosierdzia ożywiają naszą wiarę. Papież podkreślił też, że czyny miłosierdzia nie mają być tylko doraźnymi gestami pomocy, ale powinny prowadzić do prawdziwego spotkania z ubogimi, które przełamuje ich samotność. W tym spotkaniu, w bliskości z ubogimi dotykamy samego Chrystusa, który się z nimi utożsamia. Tak rozumianą kulturę spotkania z ubogimi, którzy mogą nas w ten sposób ewangelizować, powinniśmy –jako wierzący- uczynić swoim stylem życia.