OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 05.11.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 05.11.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 09.11 - Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, święto, 10.11 - św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, wspomnienie,  11.11 - św. Marcina z Tours, biskupa, wspomnienie oraz Narodowe Święto Niepodległości,  13.11 - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna, pierwszych męczenników Polski, wspomnienie, 15.11 - św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła,  16.11 - św. Małgorzaty Szkockiej, św. Gertrudy, dziewicy oraz rocznica poświęcenie rzymskich bazylik św. Piotra i św. Pawła,  17.11 - św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, wspomnienie, 18.11 - bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, wspomnienie.

2.   Katechezy dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.: każda środa, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.10 oraz każda niedziela, po Mszy św. w Hatfield, czyli około godz. 19.00

3.   Katechezy dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania: każdy wtorek,  w Letchworth, około godz. 19.10 (po Mszy św.) oraz w Hatfield - każdy czwartek o godz.18.30.

4.   Zapraszamy na spotkania grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Spotkania odbywają się w piątki, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15.

5.   Dodatkowa kolekta na Papieskie Dzieła Misyjne wyniosła £ 189. 20. Bóg zapłać.

6.   Nasza Parafia otrzymała relikwie swojego Patrona, św. Brata Alberta. W najbliższym czasie św. Brat Albert będzie z nami obecny w swoich relikwiach podczas Mszy św. niedzielnych. Po Mszy św. można poprzez modlitwę i ucałowanie relikwii uczcić św. Brata Alberta i za jego przyczyną prosić Pana w intencjach ukrytych w naszych sercach. Zapraszam. 25 grudnia 2017 roku nastąpi zakończenie Roku św. Brata Alberta w Kościele w Polsce.

7.   Przy wyjściu z kościoła zbierane będą dziś i za tydzień podpisy pod petycją w sprawie obywatelskiej ustawy o ochronie życia poczętego. Do ważności podpisu potrzebny będzie numer PESEL. Szczegółowe informacje można znaleźć  tutaj: www.zatrzymajaborcje.pl/ Projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję” zakłada usunięcie możliwości zabicia dziecka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności bądź choroby.

8.   Pamiętajmy o darze modlitewnym dla naszych bliskich zmarłych w miesiącu listopadzie. W dniach od 01 do 08 listopada  można uzyskać odpust zupełny dla  zmarłych. Więcej informacji na ostatniej stronie biuletynu.

9.   Bardzo serdecznie dziękuję osobom, które wzięły udział w nabożeństwach na cmentarzach w Hitchin i Letchworth, za Waszą obecność, modlitwę i poświęcony czas. W najbliższą sobotę, 04.11 odbędą się jeszcze nabożeństwa na cmentarzu w Hemel Hempstead o godz. 13.00 i w St Albans około godz. 14.15.

10.   W biuletynie, na stronie z intencjami można odnaleźć daty Mszy św. wypominkowych w poszczególnych ośrodkach.