OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 24.09.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 24.09.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 25.09 - bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, wspomnienie, 26.09 - św. męczenników Kosmy i Damiana, wspomnienie,  27.09 - św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09 - św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto, 02.10 - św. Aniołów Stróżów, wspomnienie, 04.10 - św. Franciszka z Asyżu, zakonnika, wspomnienie, 05.10 - św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy, wspomnienie, 06.10 - św. Brunona, prezbitera, wspomnienie, 07.10 - Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie.

2.   Pierwsze spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w środę, 27 września 2017 r. po Mszy św. (godz. 18.30)  w Stevenage oraz w niedzielę, 01 października 2017 r.  po Mszy św. (godz. 18.00) w Hatfield.

3.   Pierwsze spotkanie organizacyjne dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się we wtorek,  26 września 2017 r. w Letchworth, o godz. 19.15 oraz w niedzielę, 01 października 2017 r. w Hatfield po spotkaniu dla dzieci komunijnych.

4.   Cudowny Obraz Dziewicy z Guadalupe nawiedzi Parafię i kościół St Hilda w Stevenage w dniach od piątku, 06 do poniedziałku, 09 października. W tych dniach będzie można wstąpić do kościoła na chwilę modlitwy i adoracji. Więcej informacji znajdziemy pod tym linkiem: http://www.relicourladyofguadalupe.co.uk/ W związku z powyższym nie będzie naszej Mszy św. w piątek, 06.10, ale jesteśmy zaproszeni na Eucharystię pod przewodnictwem bp Paul McAleenan w piątek, 06.10 o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy.

5.   10 rocznica powstania Parafii St Hugh of Lincoln w Letchworth. Biskup Paul McAleenan będzie przewodniczył Mszy św. w sobotę, 30.10 o godz. 19.00 i poświęci nową salkę przy kościele. W sobotę i niedzielę będzie można oglądać wystawę poświęconą tej uroczystości w Fortescue Hall. Zapraszamy serdecznie.

6.   Od miesiąca października odpowiedzialnym za Gift Aid w naszej Parafii będzie P. Krzysztof Knot, który zastąpi P. Mariusza Szewczyka, któremu dziękujemy serdecznie za kilka lat posługi w naszej wspólnocie na tym polu. Niech Pan Bóg błogosławi Was obu. Szczęść Boże.

7.   Chciałbym zaprosić Was Kochani do stworzenia grupy Biblijno - modlitewnej. Rozważanie Słowa Bożego, dzielenie się Nim we wspólnocie, modlitwa wspólnotowa - to główny zarys funkcjonowania tej grupy. Zapraszam do wspólnego pochylenia się nad tym, co Bóg mówi do mnie tutaj i teraz. Pierwsze spotkanie odbędzie się w piątek, 29 września, po Mszy św. w Stevenage, czyli około godz. 19.15. Jeszcze raz  - serdecznie zapraszam.

8.   Dodatkowa kolekta w zeszłą niedzielę na Fundację Kard. Glempa wyniosła £ 134.40. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

9.   Za tydzień rozpoczynamy miesiąc październik - szczególny czas modlitwy różańcowej. Pamiętajmy o tej formie spotkania z Bogiem przez przyczynę Matki Bożej w naszej modlitwie osobistej i rodzinnej. Po Mszach św. w tygodniu - nabożeństwo różańcowe.

10.  Pielgrzymka Polaków do Walsingham - Angielski Nazaret - 14. 10. 2017 r. Więcej informacji na plakacie na stronie internetowej naszej Parafii.

11.  NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE - 14 października (sobota) od godz. 9.00 -  13.30 oraz 15 października (niedziela) od 12.30 - 16.00,  kościół w Dunstable, 17 Victoria Street, LU6 3AZ.