OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK A – 27.08.2017

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXI NIEDZIELA ZWYKŁA - ROK A – 27.08.2017

1.   W najbliższym czasie w liturgii Kościoła będziemy przeżywać: 28.08 - św. Augystyna, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 29.08 - Męczeństwo św. Jana Chrzciciela, wspomnienie,  01.09 - bł. Bronisławy, dziewicy, wspomnienie, 07.09 - św. Melchiora Grodzieckiego, prezbitera, męczennika, wspomnienie, 08.09 - Narodzenie Najświętszej Maryi Panny, święto, 09.09 - św. Piotra Klawera, prezbitera i bł. Anieli Salawy, dziewicy, wspomnienie.

2.   Jeśli chciałbyś pochylić się razem ze mną nad Słowem Bożym, to zapraszam Cię tutaj:

http://www.mowpanieslugaslucha.co.uk/

3.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin rozpoczyna zajęcia we wrześniu. Zapisy dla nowych uczniów jak również dla tych z poprzednich lat odbędą się w sobotę, 16 września 2017 r. w godzinach 12.30 - 14.00. Budynek Minority Forum przy Whinbush Road. Szczegóły  znaleźć również na facebooku - Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin. Serdecznie zapraszamy.

4.   W niedzielę, 17 września, podczas Mszy św. we wszystkich ośrodkach pomodlimy się za uczniów, studentów oraz nauczycieli na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Poświęcimy też tornistry i przybory szkolne.

5.   3 września, niedziela, odbędzie się 65. pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford. Program: 12.00 - Modlitwa Anioł Pański, czas na zwiedzenie Sanktuarium oraz możliwość skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. 12.45 - Złożenie wieńca pod tablicą katyńską, powitanie Prezesa IPAK-u – Zenon Handzel, Słowo Rektora PMK – ks. prałat Stefan Wylężek, 13.00 - Msza Święta w intencji pielgrzymów pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Józefa Zawitkowskiego, (oprawa muzyczna – Coro dell Angelo), 16.00 - Nabożeństwo różańcowe połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu – ks. prał. Władysław Wyszowadzki oraz uroczyste poświęcenie i nałożenie szkaplerzy Matki Bożej Szkaplerznej

6.   W dniach od 4.09 do 07.09 nie będzie Mszy św. W tych dniach odbędą się doroczne rekolekcje dla księży pracujących w Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Prosimy o modlitwę.

7.   01.09 przypada I piątek miesiąca. Msza św. w Stevenage, godz.18.30. Przed Mszą św. - okazja do spowiedzi. Zapraszam.

Comments are closed.