OGŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – ROK A – 04.12.2016

GŁOSZENIA PARAFIALNE – II NIEDZIELA ADWENTU – ROK A – 04.12.2016

1.   W liturgii w najbliższym czasie wspominamy między innymi: 06.12. - Św. Mikołaja, biskupa, wspomnienie, 07.12 - Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie, 08.12 - Niepokalane Poczęcie N. Maryi Panny, uroczystość.

2.   Radość Narodzenia jest dla wszystkich! Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, który poprowadzą nasi muzycy z Hatfield: Gosia i Sebastian oraz dzieci. Nasze wspólne śpiewanie odbędzie się w Niedziele, 11 grudnia o godz. 17:00 w kościele w Hatfield, po Mszy św. Przy tej okazji, chcielibyśmy ofiarować konkretną pomoc dla małego Adasia, który urodził się z ciężka chorobą genetyczną, a którego rodzice są niesłychanie zdeterminowani żeby go uratować poprzez kosztowną operacje w USA. Niezmiernie serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia! Hej kolęda!!!

3.   SKŁADKI DODATKOWE: 04.12 – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

4.   Zachęcam do podjęcia refleksji na temat modlitwy (część 2) wg Biblii w oparciu o zamieszczone teksty. Niech to będzie nasz duchowy wysiłek, nasze duchowe przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zwieńczeniem drogi adwentowego przygotowanie niech będzie spotkanie z miłosierdziem Boga w sakramencie pojednania.

5.   W przyszłym tygodniu zostanie ogłoszony skład nowej Rady Duszpasterskiej.

PLAN LITURGII NA ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA

24.12.2016 - Wigilia Narodzenia Pańskiego - Pasterka (Sobota)

Letchworth - 21.30

25.12.2016 - Uroczystość Narodzenia Pańskiego (Niedziela)

Hatfield - 16.00

26.12.2016 - Święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika (Poniedziałek)

St Albans - 16.00

Hemel Hempstead - 18.00

30.12.2016 - Święto Św. Rodziny (Piątek)

Letchworth - 18.30

01.01.2017 - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi (Niedziela)

St Albans - 16.00

Hemel Hempstead - 18.00

Ponieważ na dzień dzisiejszy nie otrzymałem jeszcze potwierdzenia co do niektórych godzin i ośrodków, bardzo proszę zajrzeć na stronę internetową naszej Parafii, aby zweryfikować powyższe informacje. Dziękuję i przepraszam za kłopot i zapraszam!

Okazja do spowiedzi św. przed Świętami Bożego Narodzenia:

Letchworth

20.12, wtorek, godz. 19.00 nabożeństwo pokutne i spowiedź

Hatfield

11.12, niedziela, godz. 15.30 - 17.00

St Albans

18.12, niedziela, godz. 15.30 -17.00

Hemel Hempstead,

18.12, niedziela - przed Mszą św.

ZATRZYMAJ SIĘ I ROZWAŻ, ABY NIE ZMARNOWAĆ

ADWENTU I ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

WARUNKI EWANGELICZNEJ MODLITWY - II część

Wytrwałość

Trzeci warunek ewangelicznej modlitwy, na który Chrystus zwraca uwagę, to wytrwałość. Łukasz notuje w rozdziale 18: Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni się modlić i nie ustawać: „W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: «Obroń mnie przed moim przeciwnikiem!» Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: «Chociaż Boga się nie boję, ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie»".

(A Pan Jezus dodał): „Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę" (Łk 18,1-8). W kilku innych wypadkach Chrystus akcentuje wytrwałość w modlitwie. Podaje również inną przypowieść, o przyjacielu, który o północy budzi swojego sąsiada kołataniem do drzwi i prosi o chleb. Chrystus zaznacza: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu jego natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,8). Co Jezus komentuje: Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu, otworzą (Łk 11,9-10). Dlaczego Chrystus tak mocno akcentuje wytrwałość w modlitwie? Ukazuje ona bowiem, do jakiego stopnia człowiekowi na danym darze zależy. Jeżeli komuś nie zależy, to nie będzie prosił, powie raz i skończy. Jeżeli komuś nie zależy na spotkaniu, zapuka do drzwi i odejdzie; ale jeżeli mu na tym spotkaniu zależy, to będzie stał pod drzwiami i kołatał dotąd, dopóki drzwi się nie otworzą. A więc wytrwałość w modlitwie jest wykładnikiem wiary człowieka, jego zaufania Bogu. Ta wytrwałość z kolei powoduje wzrost w wierze. Wytrwałość zbliża do Boga. Proszący nawiązuje jakąś ścisłą więź z tym, który może udzielić oczekiwanego daru. W tym samym kontekście Chrystus powiada: Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? (...) Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą (Łk 11,11-13). Z tych słów wynika, że wytrwała modlitwa wcale nie musi być wysłuchana tak, jak człowiek tego pragnie. Chrystus wcale nie zapewnia, że wszystko, o cokolwiek prosicie, otrzymacie. Zaznacza jednak, że nie ma modlitwy daremnej, że Bóg zawsze daje dar. Chrystus mówi, że tym darem jest dar Ducha Świętego. Nie zawsze bowiem człowiek, który prosi, czyni to zgodnie z wolą Boga. Ponieważ jednak prosi, Bóg udziela tego, co pozwala na wzrost. Teraz wszystko zależy od człowieka, czy przyjmie dar Ducha Świętego. Jeśli przyjmie, zostanie ubogacony i w jakimś momencie odkryje, dlaczego nie otrzymał tego, o co prosił, a nawet zacznie Bogu dziękować, że nie został wysłuchany. Albo też nie przyjmie tego wspaniałego daru, jakim jest Duch Święty, i wówczas zdarza się, że ma pretensje do Boga, iż nie został wysłuchany.                       (wg: ks. Edward Staniek, Konferencje i rozważania)