OGŁOSZENIA PARAFIALNE – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – ROK C – 20.11.2016

Nie jest trudno iść za Jezusem wówczas, gdy dokonuje On cudów, niezwykłych objawień; wtedy, gdy otaczają Go tłumy. Znacznie trudniej idzie się za Nim wówczas, gdy Jezus jest ukryty, nie broni się, pozwala, aby Go skazano i wyśmiano. Trudno jest pójść za Nim drogą poniżenia. Wydaje się, że podstawowy paradoks życia chrześcijanina polega właśnie na tym: wierzyć w zwycięstwo, mieć odwagę stanąć po stronie Króla, który, według ludzkich ocen, jest Królem przegranym. (A. Pronzato)

1.  W liturgii w najbliższym czasie wspominamy między innymi: 21.11 - Ofiarowanie N. Maryi Panny, wspomnienie, 22.11 - Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, wspomnienie, 23.11 - Św. Klemensa I, papieża, wspomnienie, 24.11 - Św. męczenników Andrzeja Dung-Loca i Towarzyszy, wspomnienie, 25.11 - Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, wspomnienie oraz Bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej) - Patronki Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, 30.11. - Św. Andrzeja, apostoła, święto, 02.12 - Bł. Rafała Chylińskiego, 03.12 - Św. Franciszka Ksawerego, wspomnienie.

2.   Polska Szkoła Sobotnia w Hitchin gorąco zaprasza na Akademię z okazji Święta Niepodległości, która odbędzie się dzisiaj, tj. w niedzielę, 20.11.2016 r. w sali parafialnej w Letchworth po Mszy św. Będzie można skosztować smacznych wypieków popijając herbatką. Fanty na loterię mile widziane. Cały dochód przeznaczony zostanie na potrzeby szkoły. ZAPRASZAMY!

3.   W niedzielę 20.11 po Mszy św. w Hemel Hempstead (czyli około godz. 19.00) Teatr Katharsis z Dunstable zaprasza na poruszający spektakl pt. "Samotna Jesień". Nie zabraknie wspaniałej muzyki i dźwięków pianina. Wstęp wolny. Po spektaklu będzie można wesprzeć działalność Teatru dobrowolną ofiarą. ZAPRASZAMY!!!

4.   Radość Narodzenia jest dla wszystkich! Serdecznie zapraszamy na Koncert Bożonarodzeniowy, który poprowadzą nasi muzycy z Hatfield: Gosia i Sebastian oraz dzieci. Nasze wspólne śpiewanie odbędzie się w Niedziele, 11 grudnia o godz. 17:00 w kościele w Hatfield, po Mszy św. Przy tej okazji, chcielibyśmy ofiarować konkretną pomoc dla małego Adasia, który urodził się z ciężka chorobą genetyczną, a którego rodzice są niesłychanie zdeterminowani żeby go uratować poprzez kosztowną operacje w USA. Niezmiernie serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia! Hej kolęda!!!

5.   SKŁADKI DODATKOWE: 20.11 – Instytut Polski Akcji Katolickiej, 04.12 – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

6.   Modlitwa do Jezusa naszego Króla i Pana

Jezu Chryste, Królu Wszechświata, Panie nasz i Boże, Odkupicielu rodzaju ludzkiego, nasz Zbawicielu! Ty, który mówiłeś, że Królestwo Twoje nie jest z tego świata, który wzywałeś nas do szukania Królestwa Bożego i nauczyłeś nas prosić w modlitwie do Ojca: „przyjdź Królestwo Twoje”, wejrzyj na nas stojących przed Twoim Majestatem. Wywyższamy Cię, oddajemy Ci cześć i uwielbienie. Pokornie poddajemy się Twemu Panowaniu i Twemu Prawu. Świadomi naszych win i zniewag zadanych Twemu Sercu przepraszamy za wszelkie nasze grzechy i zaniedbane dobro. Wyrażamy naszą skruchę i prosimy o zmiłowanie. Przyrzekamy zabiegać o pomnożenie Twojej Chwały, dziękować za nieskończone Miłosierdzie, które okazujesz z pokolenia na pokolenie, wiernością i posłuszeństwem odpowiadać na Twoją Miłość. Boski Królu naszych serc, niech Twój Święty Duch, wspiera nas w realizacji tych zobowiązań, chroni od zła i dokonuje naszego uświęcenia. Niech pomaga nam porządkować całe nasze życie i posłannictwo Kościoła. Króluj nam Chryste! Króluj w naszej Ojczyźnie, króluj w każdym narodzie, na większą chwałę Przenajświętszej Trójcy i dla zbawienia ludzi. Spraw, aby nasze rodziny, wioski, miasta i świat cały objęło Twe Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju, teraz i na wieki wieków Amen.

(z Listu Episkopatu Polski. Cały List Znajdziesz na naszej stronie)

W niedzielę, 27 listopada w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent. Jest to bogaty w symbolikę, czterotygodniowy okres przygotowania do Bożego Narodzenia oraz wzmożonego oczekiwania na koniec czasów i ostateczne przyjście Jezusa Chrystusa. Jest podobny do całego ludzkiego życia, które jest oczekiwaniem na pełne spotkanie z Bogiem. Słowo "adwent" pochodzi z języka łacińskiego "adventus", które oznacza przyjście. Dla starożytnych rzymian słowo to, oznaczało oficjalny przyjazd cezara. Dla chrześcijan jest to radosny czas przygotowania na przyjście Pana. Teologicznie czas ten wyraża oczekiwanie Kościoła na podwójne przyjście Chrystusa. W pierwszym okresie akcent położony jest na Paruzję, czyli ostateczne przyjście Chrystusa na końcu świata. Ostatni tydzień natomiast bezpośrednio przygotowuje do narodzenia Chrystusa, przez które Bóg wypełnia wszystkie obietnice złożone w historii. Adwentowe czytania mszalne dotyczą m.in. dramatycznych nawoływań proroków, którzy zachęcają do nawrócenia, podkreślają zbliżający się kres czasu i ostateczne nastanie Królestwa Bożego. Równocześnie jednak Kościół przypomina o nadziei, jaka wiąże się z paruzją, czyli ponownym przyjściem Chrystusa - w każdej Mszy św. padają słowa: "abyśmy zawsze wolni od grzechu i bezpieczni od wszelkiego zamętu, pełni nadziei oczekiwali przyjścia naszego Pana Jezusa Chrystusa".