OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XVII/XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 02/09/10.2016

1.   11.10 - wtorek nie będzie Mszy św. w Letchworth - patrz punkt 7 ogłoszeń.

2.   W niedzielę, 09.10 w Letchworth i Hatfield po Mszy św. spotkanie dla rodziców i dzieci, które rozpoczną przygotowanie do I Komunii św. W St Albans i Hemel Hempstead podobne spotkanie  odbędzie się w niedzielę, 18.10. Zapraszam.

3.   W liturgii w najbliższym czasie wspominamy m. innymi: 04.10 -  Św. Franciszka z Asyżu, wspomnienie, 05.10 - Św. Faustyny Kowalskiej, wspomnienie, 07.10 - Św. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, wspomnienie,  08.10 - Bł. Wincentego Kadłubka, wspomnienie, 13.10. - Bł. Honorata Koźmińskiego, wspomnienie, 14.10 - Św. Małgorzaty Marii Alacoque, wspomnienie 15.10 - Św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła.

4.   08 października odbędzie się pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham - Angielski Nazaret. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Seniora ks. arcybiskupa Henryka Muszyńskiego  o godz. 15.30.

5.   W niedzielę 09.10 w kościele w Hatfield po Mszy św., czyli około godz. 17.00 odbędzie się czuwanie modlitewne - „Godzina wielbienia Jezusa i Jego Matki Maryi”. Prowadzą nasi muzycy: Gosia i Sebastian. W programie m. innymi: modlitwa, śpiew,  różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo fatimskie - nad każdym. Bardzo serdecznie zapraszamy.

6.   15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa ciąża począwszy od 1 stycznia. Dlaczego jest tak ważny? Bo nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście, polegające na tym, że to rodzice odprowadzają swoje dzieci do bram wieczności a nie dzieci rodziców.  Zapraszamy na Mszę św. w intencji utraconych dzieci i ich rodziców 18.10 br. o godz. 18.30 w Letchworth.

7.   Parafia St Hugh of Lincoln w Letchworth zaprasza nas – polską wspólnotę do włączenia się w Parafialny Tydzień Miłosierdzia, który rozpocznie się w niedzielę 09.10 i potrwa do piątku. Każdego dnia, o godz. 19.30, jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy i refleksji na poszczególne tematy:  Niedziela: 12.55 – słowo ks. Bpa Paul McAleenan, poniedziałek – sakrament chrztu św., wtorek – św. Hugh of Lincoln, środa – Matka Boska Częstochowska (słowo rozważania – ks. Cezary Komosiński), czwartek – Słowo Boże, piątek – pojednanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Tygodnia Miłosierdzia.

8.   W niedzielę,  02.10, w Hemel Hempstead grupka naszych młodszych parafian zostanie uroczyście mianowana na ministrantów, którzy będą  służyć Panu Bogu i wspólnocie parafialnej przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

9.   Na kolektę na Fundację Kardynała Glempa we wszystkich ośrodkach zebraliśmy £ 138.00. Serdeczne Bóg zapłać.

10.  NAUKI PRZEDMAŁŻEŃSKIE - 10,11, 12, 13 PAŻDZIERNIKA 2016 o godz. 19 00. Szczegóły, zapisy itp. na pierwszym spotkaniu. Każda katecheza trwa około 2 godzin. Spotkania odbywają się w kościele w Dunstable - LU6 3AZ.

11.  SKŁADKI DODATKOWE: 09.10 - Dzieło Nowego Tysiąclecia, 23.10 – Papieskie Dzieło Misyjne, 20.11 – Instytut Polski Akcji Katolickiej, 04.12 – Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

12.  Rozpoczynamy miesiąc Październik - pamiętajmy o różańcu w modlitwie osobistej, rodzinnej i wspólnotowej.

13.   List pasterski na XVI Dzień Papieski

walsingha-2016