OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXV/XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – ROK C – 18/25.09.2016

1.   Wróciliśmy po wakacjach do sprawowania Mszy św. we wtorki o godz. 18.30 w Letchworth. Serdecznie zapraszamy.

2.   Za tydzień – czwarta niedziela września - Msza św. w Letchworth jak zwykle o godz. 13.00 i w Hatfield o godz. 16.00. Zapraszamy.

3.   WAŻNE: Letchworth: Przez cały miesiąc wrzesień przyjmowane będą zapisy dzieci, które pragną w maju 2017 r. przystąpić do I komunii świętej. Wymagany jest ukończony 8 rok życia. Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie parafialnej lub w zakrystii po Mszy świętej. To samo dotyczy dzieci z St Albans, Hatfield i Hemel Hempstead. Po zebraniu zgłoszeń ustalimy gdzie będą się odbywać katechezy przygotowujące do I komunii św.

4.   W liturgii w najbliższym czasie wspominamy m. innymi: 21.09 - Św. Mateusz, apostoła i ewangelisty, święto, 23.09 - Św. Pio z Pietrelciny, wspomnienie, 26.09 - Św. męczenników Kosmy i Damiana, 27.09 - Św. Wincentego a Paulo, prezbitera, wspomnienie, 28.09. - Św. Wacława, męczennika, wspomnienie, 29.09 - Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, święto 30.09 - Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła wspomnienie, 01.10 - Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy, doktora Kościoła, wspomnienie.

5.   08 października odbędzie się pielgrzymka Polaków do Sanktuarium Maryjnego w Walsingham - Angielski Nazaret. Rozpoczęcie o godz. 11.00. Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Seniora ks. arcybiskupa Henryka Muszyńskiego o godz. 15.30.

6.   W niedzielę 09.10 w kościele w Hatfield po Mszy św., czyli około godz. 17.00 odbędzie się czuwanie modlitewne - „Godzina wielbienia Jezusa i Jego Matki Maryi”. Prowadzą nasi muzycy: Gosia i Sebastian. W programie m. innymi: modlitwa, śpiew, różaniec, adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo fatimskie - nad każdym. Bardzo serdecznie wszystkich Was zapraszamy.

7.   15 października obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa ciąża począwszy od 1 stycznia. Dlaczego jest tak ważny? Bo nie ma chyba rodziny, w której nie zdarzyłoby się to nieszczęście, polegające na tym, że to rodzice odprowadzają swoje dzieci do bram wieczności a nie dzieci rodziców. Zapraszamy na Mszę św. w intencji utraconych dzieci i ich rodziców 18.10 br. o godz. 18.30 w Letchworth.

8.   Parafia St Hugh of Lincoln w Letchworth zaprasza nas – polską wspólnotę do włączenia się w Parafialny Tydzień Misyjny, który rozpocznie się w niedzielę 09.10 i potrwa do piątku. Każdego dnia, o godz. 19.30, jesteśmy zaproszeni do wspólnej modlitwy i refleksji na poszczególne tematy: Niedziela: 12.55 – słowo ks. Bpa Paul McAleenan, poniedziałek – sakrament chrztu św., wtorek – św. Hugh of Lincoln, środa – Matka Boska Częstochowska (słowo rozważania – ks. Cezary Komosiński), czwartek – Słowo Boże, piątek – pojednanie. Serdecznie zapraszamy do wspólnego przeżycia Tygodnia Miłosierdzia.

9.   W niedzielę, 02.10, w Hemel Hempstead grupka naszych młodszych parafian zostanie uroczyście mianowana na ministrantów, którzy będą  służyć Panu Bogu i wspólnocie parafialnej przy ołtarzu naszego Pana Jezusa Chrystusa.

10.   Dzisiaj dodatkowa kolekta na Fundację Kardynała Glempa. Bóg zapłać za ofiarność.

11.   Szczególnie w miesiącu październiku pamiętamy o odmawianiu modlitwy różańcowej. Każdy z nas odmawia w domu dziesiątki różańca, ale o ileż bardziej wartościowe jest wspólne odmawianie różańca. Właśnie w «róży», która gromadzi 20 osób – czyli tyle, ile jest tajemnic różańcowych. Zachęcam serdecznie do przyłączenia się do parafialnej Wspólnoty Żywego Różańca, którą pragniemy założyć w każdym ośrodku naszej Parafii  i wspólnego odmawiania modlitwy różańcowej. Zgłoszenia przyjmuje ks. proboszcz.

walsingha-2016